Search
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Search in comments
Filter by Custom Post Type
>
גינקולוגיה
גינקולוגיה

גינקולוגיה

רופא הנשים, הגינקולוג, מלווה את האישה מיום קבלת הוסת הראשונה ולאורך כל ימי חייה. כמעט כל אישה מוזמנת לטיפולי גינקולוגיה מידי כמה חודשים, מה שכמובן הופך לתכוף עוד יותר בתקופת ההריון והלידה. למעשה, עבור נשים רבות הבדיקות הגינקולוגיות מהוות את ההיכרות העיקרית שלהן עם מושגים והליכים רפואיים. לרפואת הנשים חלק חשוב בחיי כל אישה ולא אחת המפגשים עם הגינקולוג יכולים להיות גם מצילי חיים. רפואת הנשים נחלקת, באופן כללי, לשלוש קבוצות: ייעוץ, טיפול וביצוע ניתוחים גינקולוגים, עליהם נסביר כאן בהרחבה.

לרשימת הגינקולוגים המומחים שלנו

רופאת נשים מתחום גינקולוגיה מדברת עם מטופלת

ייעוץ גינקולוגי

הייעוץ שניתן על ידי רופא הנשים חיוני בכל גיל. בעזרתו, ניתנת לאישה אפשרות להכיר את מערכת הרבייה שלה והצורה בה היא מתפקדת, להבין כיצד לשמור על בריאותה ותקינותה של מערכת זו ולהגביר את המודעוּת שלה לגבי רפואת הנשים באופן כללי.

גיל ההתבגרות

רופא הנשים מלווה באופן צמוד נשים שנמצאות בגיל ההתבגרות – שלב קריטי מאוד בהתפתחות מערכת הרבייה שלהן. הוא מאתר ומטפל בבעיות ומומים שהתפתחו בגיל זה ומייעץ לגבי קיום יחסי מין בטוחים והימנעות מהריון לא רצוי, מניעת זיהומים בנרתיק והתחסנות מפני סרטן צוואר הרחם.

גיל הפוריות

לאורך גיל הפוריות, מערכת הרבייה הנשית נמצאת בשיאה. זהו הגיל בו תקבל האישה וסת מידי כחודש ותוכל להיכנס להריון. תפקידו של רופא הנשים בתקופה זו הוא לייעץ לאישה כיצד לשמור על פוריות מלאה, מתי מומלץ להיכנס להריון ואילו דברים עלולים לפגוע בכושר הפוריות שלה. מאחר ולכל אישה ישנו 'חלון זמן' קצר יחסית, לייעוץ בתקופה זו יש חשיבות מכרעת.

גיל המעבר

הגינקולוג נמצא לצד האישה גם כשזו נמצאת בתקופת גיל המעבר, סביב גיל 50, אז מתרחשים לא מעט תהליכים משמעותיים בגופה, שבמרכזם הפסקת המחזור החודשי. טיפולי גינקולוגיה בגיל זה כוללים מתן הורמונים ותרופות, הסברים נרחבים לגבי אורח החיים המתאים לשלב זה, חינוך לבריאות ועוד.

טיפולים בתחום הגינקולוגיה

לאורך חייה של האישה, היא תחווה כמה וכמה אירועים ייחודיים רק לה, אשר מחייבים טיפול מקצועי בידי רופא נשים. לא מדובר כאן בהליכים כירורגיים בדרך כלל, אך אלו טיפולים מחייבים, שישמרו על בריאותה של האישה.

בריאות הנרתיק ומערכת הרבייה

הנרתיק הוא איבר אשר דורש איזון עדין ומדויק להפליא כדי לתפקד בצורה תקינה. עם זאת, האיזון הזה עלול להיות מופר בכל רגע – וזו הסיבה מדוע דלקות, פטריות וזיהומים וגינאליים נחשבים לשכיחים מאוד ברפואת הנשים.

תפקידו של רופא הנשים במקרים כאלו הוא להעניק טיפול מתאים ומדויק לתופעה, אך לא פחות חשוב מכך – לנסות למצוא הסבר להיווצרותה ולייעץ בהתאם כיצד להימנע מהישנות מקרה כזה בעתיד.

היריון ולידה

ההריון הוא אחד מפלאי הטבע, אשר מחייבים השגחה ומעקב צמוד. במהלך ההריון האישה תעבור טיפולים גינקולוגיים תכופים, וביניהם: מעקב הריון, בדיקת מי שפיר וסיסי שלייה, איתור מומים, וידוא תקינות התפתחותית של העובר ועוד. הטיפולים האלו נעשים במטרה לוודא כי ההיריון מתפתח כראוי.

הגינקולוגיה עוסקת כמובן גם בלידה עצמה, כמו גם בטיפול בתינוק ובאם בימים הראשונים שלאחר האירוע המרגש הזה. בהתאם, רופאי נשים רבים מתמחים גם במיילדוּת, ולמעשה ממשיכים להיות חלק בלתי נפרד מחיי האישה גם כשזו יולדת את ילדיה.

טיפולי פוריות

הגינקולוגיה כוללת גם את תחום טיפולי הפוריות – סיוע לנשים אשר סובלות מקשיים להיכנס להריון. זהו תחום רגיש מאוד, שכולל, לצד הטיפולים הקשים והמורכבים, גם קושי נפשי עצום מצד המטופלים. טיפולי הפוריות מצריכים יחס מיוחד, עדין ואישי. תחום זה כולל טיפולי הפריה חוץ גופית ולא חוץ גופית, טיפול בפגמים במערכת הרבייה של האישה (ולעיתים גם של הגבר), מתן תרופות להגברת סיכויי ההתעברות, מעקב אחר תהליכי הביוץ של האישה ועוד.

ניתוחים גינקולוגיים

הגינקולוגיה כוללת גם שורה ארוכה של ניתוחים המתבצעים במערכת הרבייה הנשית או באיברים הקשורים אליה. ניתוחי גינקולוגיה נעשים לצורך תיקון מומים במערכת הרבייה, טיפול בבעיות פיזיות שנוצרו עם התפתחות הגוף, הקלה או פתירת בעיות שנוצרו במהלך ההריון, מניעת מחלות מסכנות חיים ושיפורים קוסמטיים ואסתטיים של מראה הנרתיק.

ניתוחים שכיחים

ישנם לא מעט ניתוחי גינקולוגיה שנחשבים לפשוטים יחסית, מבוצעים בתדירות גבוהה ולא נחשבים למסוכנים יתר על המידה. בין הניתוחים הללו נמצאים הליכים להסרת פוליפים או ציסטות, ניתוחי הריון מחוץ לרחם או הפסקת הריון, ניתוחי צוואר הרחם, שינוי בצורת שפתות הנרתיק החיצוניות וכריתת רחם.

אונקוגינקולוגיה

איתור גידולים סרטניים, מניעת התפתחותם והסרתם, הם ניתוחים המהווים, לצערנו, חלק נכבד מעולם הגינקולוגיה ונכנסים כולם תחת הגדרה אחת – אונקוגינקולוגיה. זהו תחום נרחב מאוד, שמטפל במרבית מקרי הסרטן בקרב בנות המין הנשי, מה שמוגדר גם סרטן נשים.

האונקוגינקולוגיה כוללת בין היתר מתן חיסון נגד וירוס הפפילומה (אחד הגורמים העיקריים להופעת סרטן צוואר הרחם), איתור של סימנים ראשונים להתפתחות גידולים סרטניים במערכת הרבייה הנשית, והסרת גידולים סרטניים מאיברים המהווים חלק ממערכת הרבייה הנשית.

לכל הניתוחים והטיפולים בתחום הגינקולוגיה.

למידע נוסף וייעוץ, נא להתקשר: 09-9592999 או פני אלינו באמצעות טופס יצירת הקשר שבאתר.

 

מעתה לא צריך לחכות! ניתן להגיע לפגישת יעוץ אצל רופא מומחה תוך 24 שעות!
צרו קשר וניפגש בקרוב.


השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם