>
מערכת (EVIS EXERA III (CV-190
בדיקות גסטרוסקופיה וקולונוסקופיה מתקדמות

בדיקות גסטרוסקופיה וקולונוסקופיה מתקדמות

רקע

מכון הגסטרו של בית החולים הפרטי הרצליה מדיקל סנטר הוא מהמכונים הרפואיים המתקדמים בישראל. הבדיקות השונות שנערכות בו נעשות בעזרת ציוד שנחשב למשוכלל במיוחד, ובראשו ה-EVIS EXERA III (CV-190) מבית אולימפוס – מערכת אשר נחשבת לאנדוסקופ המתקדם בעולם לביצוע בדיקות קולונוסקופיה וגסטרוסקופיה.

ה-EVIS EXERA III (CV-190)  היא מערכת אנדוסקופית שבעזרתה הופכות הבדיקות:

  • למדויקות יותר
  • לא פחות חשוב מכך: לנוחות הרבה יותר
  • ברוב המקרים גם לקצרות יותר

כך, מובטחים לנבדק שני יתרונות חשובים:

  • האחד – דיוק מקסימלי המספק תשובות ברורות יותר מאי פעם
  • השני – בדיקה 'ידידותית' יותר ותחושות קשות פחות, בהשוואה לבדיקות גסטרו 'קלאסיות'.

המערכת החדשנית נחשבת למתקדמת ביותר בתחום, הן בהיבט המכני והן בהיבט הוויזואלי. היא מציעה חידושים רבים שיש בהם בשורה הן לרופא הבודק והן לנבדק, אך נדמה כי מעל לכול עומד חידוש אחד: זיהוי מדויק במיוחד של נגעים טרום-סרטניים, מה שמאפשר גילוי מוקדם של סרטן המעי הגס.

כידוע, אחת הבעיות המרכזיות בנוגע לסרטן מסוג זה (אשר נחשב לאחד המסוכנים כיום) הוא זיהויו בזמן: מאחר שהוא מתפתח באיבר פנימי שהגישה אליו קשה, ומאחר שגידולים סרטניים במעי מתפתחים בקצב איטי מאוד, רבים המקרים שבהם המחלה מתגלה בשלבים מתקדמים מאוד שבהם קשה מאוד למגר אותה. תכונתה של ה- EVIS EXERA III (CV-190) ויכולתה לגלות נגעים טרום-סרטניים מבעוד מועד, מעלה את הסיכוי לגילוי מוקדם של סרטן המעי הגס, בשלב שבו הטיפול יכול להיות יעיל מאוד.

גילוי הנגעים הטרום-סרטניים נעשה בעזרת טכנולוגיה חדשנית, טכנולוגיית ה-NBI (Narrow Brand Imaging), המאפשרת בחינה ממוקדת וקרובה במיוחד של רקמות המעי בעזרת קרן אור מיוחדת ושימוש במערכת פילטרים רגישה. זו טכנולוגיה שמתאימה לכל מטופל, כולל כאלו המוגדרים בקבוצות הסיכון של סרטן המעי הגס.

בדיקת הגסטרואנטרולוגיה: פעולה נוחה יותר ותמונה חדה במיוחד

למערכת ה-EVIS EXERA III (CV-190) יתרונות וחידושים רבים נוספים, אשר פותחו כולם במטרה להקל עליכם בזמן בדיקות הגסטרו, הידועות כבדיקות לא נעימות במיוחד. חלק מאותם חידושים נוגעים ישירות אליכם, וחלקם נוגעים לעבודתו של הרופא, כך שתהיה פשוטה, מהירה ומדויקת יותר וכך תבטיח בדיקה קלה יותר.

בפיתוחה של המערכת הושם דגש רב על הוויזואליה ובמילים אחרות – על איכות התצלומים שהיא יכולה להפיק. תמונה באיכות HD, זווית צילום רחבה ועוד נתונים רבים אחרים מבטיחים ליצור תמונה איכותית ככל האפשר, מה שיאפשר לרופא לבחון את הממצאים בצורה המדויקת ביותר. בדרך זו זוכה הרופא לתשובות ברורות מאוד בכל בדיקה, ולא פחות חשוב מזה – פוחתים המקרים שבהם תידרש בדיקה נוספת, בעקבות איתור ממצאים לא ברורים.

המאמצים הרבים שהושקעו בפיתוחה של המערכת משתקפים היטב גם בהיבט המכני, כלומר בתפעולה תוך כדי הבדיקה, על ידי הרופא הגסטרואנטרולוג. ראשית, האנדוסקופ הנכלל במערכת עוצב בצורה יעילה יותר. השימוש באנדוסקופ יכול להיות לעתים לא נעים, אך הודות לעיצוב הייחודי של קצה האנדוסקופ בו נעשה שימוש בבית החולים, הבדיקה תהפוך קלה ומהירה יותר.

גסטרואנטרולוגיה: תכונות האנדוסקופ

תכונותיו הייחודיות של האנדוסקופ המשוכלל מורגשות בבדיקה עצמה: זהו אנדוסקופ רגיש במיוחד, בעל גמישות רבה, אשר יכול לשנות את מידת קשיחותו. כל אלו תכונות המאפשרות לרופא לבצע את הבדיקה בצורה 'חלקה' יותר לכל אורכה – מה שכמובן ישפיע ישירות על אי-הנוחות שעמה יתמודד המטופל בזמן הפעולה ולאחריה.

מכון הגסטרו בבית החולים הרצליה מדיקל סנטר הוא, נכון להיום, המרכז הרפואי היחיד בישראל שבו נעשה שימוש קבוע במערכת הEVIS EXERA III CV-190 המתקדמת של אולימפוס, זאת במטרה להשיג את התוצאות הטובות ביותר ולהבטיח למטופל בדיקה קלה ככל האפשר. המערכת החדישה הופכת את בדיקות הגסטרוסקופיה והקולונוסקופיה לנוחות ולמדויקות הרבה יותר מבעבר, ומאפשרת סקירה חדה וברורה של המעי הגס, באיכות שטרם נראתה כמותה עד היום.

בהרצליה מדיקל סנטר פועלים רק רופאים מומחים בעלי ניסיון רב בתחום. הרופא המנתח אחראי באופן אישי על הטיפול, החל מרגע קבלת ההחלטה על הפרוצדורה, במהלכה ובמהלך האשפוז ולאורך כל המעקב שלאחריו. במהלך האשפוז, מקבל הרופא המנתח באופן אישי, את כל ההחלטות הטיפוליות, 24 שעות ביממה.

למידע נוסף וייעוץ, ניתן למלא פרטים בעמוד צור קשר ונחזור אלייך בהקדם.

פרטי התקשרות
ט. 09-9592969 פ. 09-9592481
א' – ה' 8:00:16:00
gastro@hmc.co.il