>
זכאות לניתוח בריאטרי
זכאות לניתוח בריאטרי

זכאות לניתוח בריאטרי

זכאות לניתוח בריאטרינהלי משרד הבריאות וכמקובל במדינות המערביות, הגדירו את מדד ה-BMI כמדד הקובע את זכאות המטופל לעבור ניתוח בריאטרי (קיצור קיבה) מכל סוג שהוא.

מדד BMI – אינקס מסת הגוף, מחושב ע"י חילוק המשקל (בקילוגרמים) לגובה האדם בריבוע.

זכאי אדם לעבור ניתוח בריאטרי במקרה בו:

  • תוצאת מדד ה-BMI הנה מעל 40 
  • תוצאת מדד ה-BMI בין 35-40 עם אחת או יותר מהמחלות המפורטות: סוכרת מסוג 2, יתר לחץ דם, מחלת לב איסכמית, דיסליפידמיה, דום נשימה בשינה, הפרעות בפוריות משניות להשמנה, בעיות אורתופדיות משניות להשמנה ומגובות בתיעוד קליני של אורתופד, אוסטיאוארטריטיס, כבד שומני, אירוע טרומבואמבולי.
  • תוצאת מדד ה-BMI בין 30-35 באחד משני מקרים:
    • מנותחים שעברו ניתוח בריאטרי קודם וכשלו בו
    • בחולים עם סוכרת סוג 2, כאשר הסוכרת אינה מאוזנת כהלכה באמצעות טיפול תרופתי אופטימלי

ניתן לבדוק את מדד ה-BMI שלך כאן

הוועדה הבריאטרית:

אדם המעוניין לבצע ניתוח בריאטרי לטיפול בהשמנת היתר ממנה סובל, עובר הליך אבחוני רפואי המתחיל בבדיקות שונות שעליו לבצע בהתאם להנחיית הרופא במרכז הרב תחומי לטיפול במחלות ההשמנה.

בסיום הבדיקות תוזמנו לוועדה הבריאטרית המתכנסת במרכז, שם תבדקו ע"י רופא מומחה, דיאטנית קלינית ועובדת סוציאלית.

מטרת הוועדה היא הערכה האם מבחינה רפואית תוכלו לעבור את הניתוח, לוודא שאכן תהיו מוכנים לשינוי הנדרש באורח החיים ובהרגלי התזונה ולעזור לכם לבצע את השינויים הנדרשים, כל זאת בכדי לעזור לכם להגשים את מטרת הניתוח והיא הגעה למשקל תקין, בריא ולשמור עליו.

המרכז הרב תחומי לטיפול במחלות ההשמנה בהרצליה מדיקל סנטר הוקם בכדי לתת מענה כולל, במקום ובמרכז אחד עם מיטב המומחים בזמינות מרבית, מתוך הבנה שנדרש גוף מקצועי-רפואי עתיר נסיון לשם אבחון, המלצה, ועזרה בהתמודדות עם עומס המשימות והשינויים הנדרשים בחיי המטופלים.

 

בהרצליה מדיקל סנטר מנתחים רק רופאי בריאטריה מומחים בעלי ניסיון רב בתחום. הרופא המנתח אחראי באופן אישי על הטיפול, החל מרגע קבלת ההחלטה על הניתוח, במהלך הניתוח והאשפוז ולאורך כל המעקב שלאחריו. במהלך האשפוז, מקבל הרופא המנתח באופן אישי, את כל ההחלטות הטיפוליות, 24 שעות ביממה.

לייעוץ וקבלת מידע נוסף, ניתן ליצור קשר בטלפון: 09-9592999 או להשאיר פרטים ונחזור אליכם בהקדם.