מהפך באבחון סרטן הערמונית
ביופסיית פיוז'ן מבוססת MRI

חדש במרכז לטיפול בערמונית של הרצליה מדיקל סנטר
ביופסיה מדויקת בטכנולוגיה חדשנית
אבחון מיידי ומדויק מציל חיים!

ביופסיית פיוז'ן מבוססת MRI

ביופסיית ערמונית מבוססת MRI מהווה מהפכה של ממש בהליך האבחון של סרטן הערמונית. השימוש בטכנולוגיה מתקדמת זו ככלי אבחוני בעל רמת דיוק גבוהה ביותר, מביא לשיפור משמעותי בסיכוי לזהות גידול סרטני ועשויה להיות מצילת חיים.

 

בעבר היה נהוג השימוש בטכניקות שונות בהן לא ניתן לראות את הגידולים החשודים, ולכן היו נלקחות דגימות באופן 'עיוור' ואקראי: 12 דגימות בכל ביופסיה מאזור הערמונית כולה. המשמעות היא שדגימות הביופסיה נלקחות ללא ידיעה ברורה על מיקום של גידול או גידולים סרטן בערמונית.
עם כניסת ה- MRI לתחום זה, תם עידן הביופסיה העיוורת לאבחון סרטן הערמונית. היום, תחת MRI ניתן לזהות, למקם ולמדוד במדויק את הגידול ובכך להקטין את הסיכוי לאבחון שגוי. שני היתרונות המרכזיים של ביופסיות מונחות MRI מול ביופסיות רגילות בהנחיית אולטרסאונד, הינם: העלאת הדיוק לאיתור גידולים והפחתה של מספר הדקירות כלומר הפחתת הסיכון לזיהומים.

 

ההליך מתבצע כך שהמטופל מבצע MRI לערמונית, במידה וישנם ממצאים חשודים בבדיקה, מתקבלת החלטה על דגימה של ממצאים אלה (ביופסיה). צילומי ה-MRI מעובדים על ידי תוכנת מחשב מיוחדת, למודל תלת מימד, בו מסומנת הערמונית ומסומנים הממצאים החשודים. צילומים אלה יאוחדו בהמשך עם צילומי האולטרה סאונד, ויכווינו את מחט הביופסיה לדגימה מדויקת של האזורים החשודים כנגועים בסרטן.

 

ביופסיית ערמונית מבוססת MRI מתבצעת בהרצליה מדיקל סנטר ע"י האורולוגים המנוסים והמובילים בתחום. השימוש בטכנולוגיה זו מכפיל את הסיכוי לזהות בביופסיה גידול משמעותי, ובכך מוריד בצורה משמעותית את הסיכוילפספס” גידול וכמובן מייתר את הצורך בביופסיות נוספות.

 

 

 

מחוייבים אישית לבריאות שלך
מלאו פרטים וניצור עמכם קשר בהקדם:

    תודה רבה על פנייתך
    נציג יצור עמך קשר בהקדם