Search
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Search in comments
Filter by Custom Post Type
>
כירורגיית שד
כירורגיית שד

כירורגיית שד

סרטן השד, כידוע, הוא השכיח ביותר בקרב נשים. לפי הסטטיסטיקות הנוכחיות, אחת משמונה נשים לערך עלולה לסבול מהמחלה ומסיבוכיה. אם מוסיפים לכך בעיות אחרות שעלולות לאפיין את השד, מבינים מדוע ניתוחים כירורגיים עשויים בהחלט להיכנס לתמונה. בחלק מהמקרים הם אפילו מצילים חיים.

 

בהרצליה מדיקל סנטר, אנחנו מציעים מכלול רחב של בדיקות וטיפולים תחת התחום החיוני של כירורגיית שד.

 

מהן הבדיקות שאנו מציעים?

השלב הראשון בהתמודדות עם גידולים בשד הוא אבחון מדויק, ורצוי מאוד מוקדם, של הבעיה. בהרצליה מדיקל סנטר פועל המכון לדימות השד, המאגד תחתיו את הבדיקות העיקריות הנעשות בשדה המשחק. המכון, המתקדם והמשוכלל מסוגו בישראל, מציע את מיטב המכשור והטכנולוגיות הדרושים לצורך זה.

 

בין הבדיקות העיקריות הנעשות במכון לדימות שד ניתן למנות:

  • ממוגרפיה בדיקת סקר מוקדם של סרטן השד, המבוססת על הטכנולוגיה של רדיולוגיה דיגיטלית (DR). ממוגרפיה מאפשרת איתור של גושים, הסתיידויות, שינויים מבניים ברקמת השד, אסימטריה בין שדי האישה ועוד
  • אולטרסאונד שד – משמש בדרך כלל כבדיקה משלימה לממוגרפיה וכבירור לנשים צעירות אשר בשד שלהן התגלו ממצאים מחשידים. בדיקת אולטרסאונד מאפשרת בין היתר להבחין בתוכן הגוש ולראות האם בתוכו ישנו נוזל או מוצק, ממצאים שלא יעלו בבדיקת ממוגרפיה
  • ביופסיה, בהנחיית אולטרסאונד ותחת הרדמה מקומית, במסגרתה נוטלים דגימת רקמות מהשד לצורך ניתוחן במעבדה. לרוב ביופסיה נעשית לאחר איתור ממצא חשוד בבדיקות המקדימות
  • סימון נגעים לפני ניתוח שד – הליך, הנעשה גם כן תחת דימות ובהרדמה מקומית, המיועד לייעל ולדייק את הניתוח

אשה צעירה בלבוש ספורטיבי נוגעת קלות בצד אזור החזה

כירורגיית שד – מידע כללי

ניתוחים כירורגיים של השד נדרשים בעיקר, אבל לא רק, במקרים של גידול אשר חוששים מהתפשטות שלו (הן גידול שפירי והן ממאיר). למעשה, ניתן לבצע כריתת שד גם אם ישנו גן שחוששים שיגרום לגידולים סרטניים בעתיד אצל אישה מסוימת, מה שידוע בתור כריתת שד מונעת.

 

המוצא היחידי בשנים עברו היה כריתה מלאה של השד (מסטקטומיה), מה שהיה כרוך בפגיעה במראה החיצוני ובמורכבות רגשית עבור האישה. כיום, עם זאת, ניתן לבצע גם כריתה חלקית של השד (למפקטומיה): כלומר, כריתה של הגידול בלבד. יעילות ניתוחי הכריתה החלקית נחשבת כיום לגבוהה פי כמה ביחס לעבר, אם כי הם כריתה מהסוג הזה דורשת טיפולים נלווים – דוגמת הקרנות – לצורך הצלחת התהליך ושימור התוצאות.

 

בד בבד, חלה התקדמות גם בכל הנוגע ליכולת לשחזר את מראה השד כפי שהיה טרם הניתוח. ניתוחים לשחזור שד יכולים להיעשות כיום בשיטות שונות, דוגמת השתלת שד תותב, שימוש ברקמות מגוף האישה או בתרומת רקמות, והם כוללים גם שחזור של הפטמה והעטרה. את הניתוח ניתן בחלק מהמקרים לבצע במקביל לכריתת השד, אם כי יש מצבים רפואיים בהם מוחלט להמתין בין הניתוחים.

 

הטיפולים שניתן לעבור אצלנו

הרצליה מדיקל סנטר מציע מענה מקיף עבור נשים הזקוקות לניתוחי שד על סוגיהם. המענה של בתי החולים בתחום כולל:

 

ההחלטה לגבי הטיפול המתאים ביותר נעשית על פי מאפייני הבעיה, דרגת החומרה שלה ורצונות המטופלות. החדשות המעודדות הן שהצוות הרפואי המנוסה של הרצליה מדיקל סנטר, הציוד המתקדם והשיטות החדישות מעלים משמעותית את אחוזי ההצלחה של הניתוחים, מקטינים את הסיכונים או תופעות הלוואי ומקצרים את תהליך ההתאוששות.

 

שימו לב שמעבר לניתוחים הכירורגיים עצמם, יש צורך פעמים רבות בטיפולים נלווים או משלימים, מה שיכול להיעשות גם כן במסגרת בית החולים.

 

עומדים לצידכן לאורך כל הדרך

הרצליה מדיקל סנטר נמצא שם עבורכן בכל עת. נעניק לכן ליווי אישי צמוד, בהתאמה מלאה: החל מבדיקות הסקר או האבחון הראשוני, דרך בניית תוכנית טיפולים ועד להשלמת הניתוח ולמעקב אחר התוצאות שלו. הנשים מקבלות יחס חם ומשפחתי, מה שבוודאי מסייע להן בתקופה שעלולה להיראות מורכבת מאוד על הנייר.

 

בבית החולים פועל צוות מיומן ומנוסה, הנעזר בטכנולוגיות החדישות ביותר העומדות בתחום. יתרון משמעותי נוסף הוא זמני ההמתנה, הקצרים באופן משמעותי בהשוואה לבתי חולים אחרים הפועלים בישראל. העובדה שהתהליך כולו נעשה בבית החולים הופכת אותו ליעיל במיוחד: דוגמה לכך היא ביופסיות המובאות למכון הפתולוגי של בית החולים, כך שניתן לקבל את התשובות תוך ימים ספורים.