Search
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Search in comments
Filter by Custom Post Type
>
גסטרואנטרולוגיה ילדים
גסטרואנטרולוגיה ילדים

גסטרואנטרולוגיה ילדים

גסטרואנטרולוגיה ילדים הוא תחום רפואי העוסק בבעיות שונות הנוגעות למערכת העיכול, לתזונה ולמחלות כבד. טווח הגילים הינו רחב החל מתינוקות ופגים, דרך ילדים ובני נוער ועד לבוגרים (גיל 18). בהרצליה מדיקל סנטר פועל צוות של גסטרואנטרולוגים בכירים המתמחים בילדים, על מורכבות הטיפול בהם. בית החולים מספק מענה החל מהשלב הראשוני של בירור וייעוץ מלא להורים, דרך ביצוע הבדיקות ועד להשלמת הטיפולים, תוך שילוב מומחים מדיסציפלינות רפואיות שונות במידת הצורך.

בין הבעיות בתחום של גסטרואנטרולוגיה ילדים המטופלות במסגרת הרצליה מדיקל סנטר ניתן למנות:

 • עצירות
 • שלשולים ממושכים
 • מחלות מעי דלקתיות (מחלת קרוהן ודלקת כיבית של המעי הגס)
 • כאבי בטן
 • מחלת צליאק
 • הפרעות גדילה
 • בעיות בכבד או בלבלב
 • יציאות דמיות
 • רגישויות שונות למזון המתבטאות במערכת העיכול
 • עצירות

מהן הבדיקות שאנחנו מציעים?

התהליך מתחיל בראיון ובייעוץ רפואי למטופל.ת ולהורים, תוך התייחסות לתסמינים הספציפיים המופיעים אצל ילדיהם. במהלך הפגישה נעשית בדיקה גופנית ראשונית לילד. על פי הנתונים שנאספים והרושם הקליני מוחלט במידת הצורך על המשך תהליך האבחון, לרבות ביצוע של בדיקות מעבדה ובדיקות הדמיה שונות.

כלי אבחוני חשוב בתחום של גסטרואנטרולוגיה ילדים הוא בדיקות אנדוסקופיות, במסגרתן מחדירים מצלמה זעירה לתוך מערכת העיכול. יש לציין שבדיקות אלה נעשות לרוב אצל ילדים באופן דומה להליך המקובל אצל האוכלוסייה המבוגרת יותר, למעט הבדל מהותי אחד: בבדיקות הנעשות לילדים, רופא מרדים אמון על ביצוע הטשטוש לצד גסטרואנטרולוג ילדים אשר מבצע את הפעולה עצמה.

בדיקות האנדוסקופיה בהרצליה מדיקל סנטר נחלקות לכמה סוגים עיקריים:

 • גסטרוסקופיה נעשית דרך הפה ומאפשרת לבחון את דרכי העיכול העליונות: בעיקר ושט, קיבה ותריסריון  
 • קולונוסקופיה בדיקה הנעשית דרך פי הטבעת ומספקת תמונת מצב של מערכת העיכול התחתונה, עם דגש ניכר על המעי הגס וקצה המעי הדק
 • סיגמואידוסקופיה בדיקה מתקדמת הבוחנת את חלקו הסופי של המעי הגס (הרקטום והסיגמואיד)

על פי מאפייני המקרה ותוצאות הבדיקות, ייתכן שהמטופל יופנה לבדיקות השלמה נוספות לקבלת התמונה המלאה. לדוגמה, עשויה להתבצע בדיקה מקיפה לאיתור הגורמים להיווצרות דימום במערכת העיכול או למצב של חוסר ברזל בדם (אנמיה).

רופאה מומחית בתחום גסטרו ילדים בודקת ילד שהגיע לבדיקה

טיפולים בתחום גסטרואנטרולוגיה ילדים מידע כללי

טיפולי גסטרואנטרולוגיה ילדים חייבים להיעשות ברמת הזהירות והמקצועיות הגבוהה ביותר שיש. קיים מגוון רחב של טיפולים אפשריים בתחום, לרבות לקיחת ביופסיה ממערכת העיכול, הסרת גידולים או כריתת פוליפים, טיפול תרופתי ועוד.

אורח החיים של הילד ומשפחתו בכלל, והתזונה בפרט, עשויים להשפיע במידה משמעותית על דרגת החומרה של הבעיה או על התסמינים שהילד חווה. לכן ייתכן מאוד שבמסגרת הטיפול, יינתן ייעוץ תזונתי פרטני והמשפחה תופנה לדיאטנית לצורך התאמת תפריט מלא.

בחלק מהמקרים מוחלט לשלב גורמים רפואיים נוספים לצורך מתן הטיפול המקיף המיטבי עבור הילד או הילדה, דוגמת אנדוקרינולוגים (כאשר מהבדיקות עולה שמדובר בבעיה הורמונלית), מומחי כירורגיה (במצבים בהם נדרש הליך ניתוחי) וכן הלאה.

איתכם לכל אורך הדרך!

אצלנו בבית החולים הרצליה מדיקל סנטר אנו מאפשרים לעבור את התהליך בזמינות גבוהה במיוחד. את תוצאות הבדיקות ניתן לקבל לרוב תוך ימים ספורים עד שבוע, להבדיל מרוב בתי החולים בישראל בהן התשובות נמסרות רק לאחר פרק זמן של כחודשיים. זמינות חדרי הפעולה גבוהה אף היא, ותנאי השהייה שאנו מציעים נוחים בכל קנה מידה.

אנחנו שמים דגש מהותי על חיטוי ועיקור מיטביים, הכולל מכונות שטיפת מתקדמות, ציוד ייבוש מתקדם וציוד חד פעמי. עובדה זו הכרחית על רקע הרגישות של הילדים לחיידקים ולזיהומים שונים.

 

מעתה לא צריך לחכות! ניתן להגיע לפגישת יעוץ אצל רופא מומחה תוך 24 שעות!
צרו קשר וניפגש בקרוב.


השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

פרטי התקשרות
ט. 09-9592969 פ. 09-9592481
א' – ה' 8:00:16:00
gastro@hmc.co.il