טיפול בפריצת דיסק שנדחה
עלול להפוך לבעיה בלתי הפיכה
שומרים על ההנחיות
שומרים על החיים
ולא דוחים טיפולים רפואיים
Search
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Search in comments
Filter by Custom Post Type
>
ניתוח פריצת דיסק
ניתוח פריצת דיסק

ניתוח פריצת דיסק

מבין התופעות השונות שגורמות לכאבי גב, אגן וגפיים תחתונות, פריצת דיסק היא הנפוצה ביותר. ברוב המקרים, בעיות בדיסק אינן מצריכות ניתוחי גב, אך בכל זאת זהו הליך כירורגי נפוץ מאוד. ניתוח פרטי בבית החולים הפרטי הרצליה מדיקל סנטר ( HMC ) הוא הדרך הטובה ביותר לפתור את הבעיה.

בזכות המקצועיות של הרופאים והצוות המסייע, תזכה לטיפול איכותי ושהות נעימה: תוכל לבקש אשפוז בחדר פרטי, תהנה מאירוח ושירותים ברמה הגבוהה ביותר ותרגיש שמישהו דואג לך לפני הניתוח, במהלכו ולאחריו.

כדי שהתהליך אותו תעבור במרכז הרפואי יהיה קל ככל האפשר, חשוב שתקבל מידע על ניתוח פריצת דיסק, שיטות הטיפול, דרכי המניעה וההחלמה ממנו.

תפקידו וחשיבותו של הדיסק בעמוד השדרה

עמוד השדרה בנוי מ-25 חוליות שמהוות למעשה את מרכז הגוף ומתמודדות עם לחצים ועומסים רבים במהלך היום. בין כל חוליה לחוליה ישנו חומר קשיח ואלסטי דמוי דיסק, שמתפקד כבולם זעזועים וכשכבת מגן בין חוליה לחוליה. הדיסק עצמו עשוי שכבות על גבי שכבות של סיבים, כשחלקו הפנימי ביותר מכיל נוזל צמיגי (ג'לטין).

לאורך השנים, הגב מתמודד עם נשיאת משאות כבדים, ישיבה ממושכת ומאמצים פתאומיים, שגורמים לשחיקתו. אחד הביטויים לכך הוא פגיעה בשכבות מהן עשוי הדיסק. תחילה, נפגעות השכבות הפנימיות – תופעה לא מורגשת מבחינת האדם. הבעיה מתחילה כשמתרחש קרע בשכבות החיצוניות ונוזל הדיסק יוצא החוצה.

לחומרת הקרע בשכבות הדיסק נקבעה אבחנה רפואית ברורה: קרע קטן במעטפת החיצונית משמעו בלט דיסק בגב. פגיעה קשה בסיבי המעטפת החיצונית מוגדר כבקע דיסק. קרע מוחלט של כל המעטפת החיצונית הוא פריצת דיסק.

פריצת דיסק – הכאבים ודרכי הטיפול

ומדוע אנו חשים כאבים עזים במקרים כאלו? משום שהנוזל שיוצא מבעד לקרע לוחץ על שורשי העצבים שבסמוך לחוליות וגורם לכאבים, נימולים, חוסר תחושה, לחץ פיזי ובמקרים חמורים מאוד גם פגיעה בעצבי המותן וחוסר שליטה בסוגרים ובצרכים.

טיפול בפריצת דיסק

פריצת דיסק מלאה תצריך לעיתים ניתוח, וכך גם כאבים בלתי פוסקים בגב, אגן, גפיים תחתונות, פגיעה בעצב כלשהו או חוסר שליטה בצרכים. האבחנה של פריצת דיסק נעשית לרוב על ידי בדיקות הדמיה (CT או MRI). אלו יוכלו יחד להצביע במדויק על הבעיה ולקבוע האם יש צורך בניתוח פריצת דיסק.

ניתוחים אורטופדיים רבים, ובניהם גם ניתוחי פריצת דיסק, נעשים היום בעזרת אנדוסקופיה (כירורגיה זעיר-פולשנית). ניתוח פריצת דיסק בשיטה זעיר פולשנית מבטיח חתך באורך של שלושה סנטימטרים בלבד וטיפול בפריצת הדיסק בעזרת צינור מיוחד, שבקצהו מצלמה. זו מאפשרת לרופאים לבצע את הניתוח תוך חדירה מינימאלית לגוף.

במהלך ניתוח פריצת דיסק מתבצעות אחת מהפעולות הבאות:

  • דחיפה של הדיסק פנימה, כדי להפחית מהלחץ על העצב
  • כריתה חלקית או מלאה של הדיסק
  • קיבוע הדיסק במקומו, כדי למנוע פריצה נוספת
  • החלפת הדיסק בדיסק מלאכותי (שיטה חדשנית ופחות נפוצה לפי שעה)

בבית החולים הרצליה מדיקל סנטר, מבוצעים ניתוחי גב ועמוד שדרה על ידי בכירי המומחים בישראל, תוך שימוש בגישות ובטכנולוגיות חדשניות.

 

למידע נוסף וייעוץ, ניתן למלא פרטים בעמוד צור קשר ונחזור אלייך בהקדם

ניתוח פריצת דיסק