>
חדשנות טכנולוגית
חדשנות טכנולוגית

חדשנות טכנולוגית

העשורים האחרונים ברפואה המודרנית מתאפיינים בהתקדמות אדירה, בכמה וכמה תחומים מרכזיים. לא במקרה תוחלת החיים הממוצעת של האדם המערבי ממשיכה לעלות בהתמדה, ולא מפתיע לשמוע על עוד ועוד פריצות דרך בטיפול במחלות או בתופעות בריאותיות שונות: הידע הרפואי ויכולות הרופאים הולכים ומשתפרים ללא הפסקה, ואחד הגורמים אשר תורמים יותר מכול להתקדמות הזו נמצא, למעשה, בכל מקום.

הגורם הזה הוא הטכנולוגיה

החדשנות הטכנולוגית מתבטאת בכל עניין כיום, החל בטלפונים החכמים (הסמארטפונים) וכלה בכלי הרכב האוטונומיים שעוד מעט יהיו כאן. נדמה שברפואה החדשנות הטכנולוגית הזו הגיעה בשנים האחרונות לגבהים חדשים, ולהישגים שלא כולנו מודעים להם עד תומם – בין היתר משום שהם כה מהפכניים עד שייקח לנו זמן לעכל אותם.

אם מדובר בשיטות כירורגיות וטיפוליות שמבטיחות ניתוחים קלים יותר עבור המטופלים, אם מדובר בשימוש במכשירים ובמערכות רפואיות שבעבר יכולנו רק לדמיין שנזכה לראותם ואם מדובר בבדיקות ובאבחונים שרמת הדיוק שלהם בלתי רגילה – את רוב ההישגים הללו אפשר לזקוף לזכותה של הטכנולוגיה המתקדמת, שכמובן לא הייתה מתאפשרת ללא יכולותיהם של אנשי המקצוע המצוינים העוסקים ברפואה מדי יום.

בית החולים הרצליה מדיקל סנטר הוא מבתי החולים המתקדמים בישראל בתחום החדשנות הטכנולוגית, ונמצא בשורה אחת לצד כמה מהמרכזים הרפואיים המובילים בעולם מבחינה זו. בבית החולים מערכות מתקדמות, מכשירים משוכללים ורופאים בעלי ידע רב בביצוע שלל שיטות טיפוליות מתקדמות, המשלבות באופן מושלם בין האדם לבין הטכנולוגיה, במטרה לספק למטופל את המענה המיטבי לבעיה שממנה הוא סובל.

'רובוט מנתח' לביצוע ניתוחים זעירˉפולשניים מדויקים מתמיד; בדיקות דימות במכוני הדימות מהמתקדמים ביותר כיום, CT, ממוגרפיה ועוד; גלולה אנדוסקופית שבה מצלמה זעירה, לסקירה פנימית וקרובה מתמיד של המעי הגס והדק; אנדוסקופ משוכלל לעריכת בדיקות גסטרוסקופיה וקולונוסקופיה; צנתורים מתקדמים להחלפת מסתמים (TAVI) ופתיחת חסימה בעורקי הלב וכלי הדם, המחליפים ניתוחים פתוחים והליכים רפואיים אחרים, כולל צנתור בלוטת הערמונית וצנתור לב וירטואלי; טיפול חדשני בהפטיטיס C; וביצוע ניתוחים זעירˉפולשניים מסוגים שונים בשלל תחומים רפואיים.

כל אלו נמצאים בשימוש תדיר בידי סגל הרופאים ואנשי הצוות בבית החולים הרצליה מדיקל סנטר, ומציבים אותו בראש רשימת המרכזים הרפואיים החדשניים בישראל.

החדשנות הטכנולוגית היא מהמנועים החשובים ביותר כיום להתקדמות עולם הרפואה. זהו תהליך שנמצא בשיאו, שכנראה ימשיך לגדול בקצב מרשים גם בעשורים הקרובים. אנו בהרצליה מדיקל סנטר דואגים להתעדכן תדיר בנושא ולהציב את תחום החדשנות הטכנולוגית בראש מעיינינו כל העת, כדי להגשים את המטרה החשובה ביותר של בית החולים: להציע לכל מטופל את המענה הטוב ביותר לכל בעיה רפואית.