Search
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Search in comments
Filter by Custom Post Type
>
פה ולסת
פה ולסת

פה ולסת

תקציר

תקציר

פה ולסת הוא מקצוע כירורגי רחב מאוד, המאגד בתוכו פעולות שונות הנעשות באזורי הפנים, הראש או הצוואר. בעוד שחלק גדול מהתחום משתייך לרפואת שיניים, מסיבות ברורות, ייתכנו פעולות אחרות באזורים אלו הבאות להתמודדות עם מחלות, פגיעות או פגמים גנטיים המופיעים ברקמות הרכות או הקשות שבחלל הפה, בלסתות, בפנים ובאיברים הקשורים.

מזער
תקציר

פה ולסת הוא מקצוע כירורגי רחב מאוד, המאגד בתוכו פעולות שונות הנעשות באזורי הפנים, הראש או הצוואר. בעוד שחלק גדול מהתחום משתייך לרפואת שיניים, מסיבות ברורות, ייתכנו פעולות אחרות באזורים אלו הבאות להתמודדות עם מחלות, פגיעות או פגמים גנטיים המופיעים ברקמות הרכות או הקשות שבחלל הפה, בלסתות, בפנים ובאיברים הקשורים.

מזער

כירורגיית פה ולסת מאפשרת להתמודד בהצלחה עם מגוון רחב של בעיות, חלקן נפוצות במיוחד. הפעולות האלה נעשות למעשה בכל גיל, בהתאם לצורך הנקודתי של המטופלים. הן עשויות לשפר משמעותית את התפקוד של האדם, התחושה האישית שלו וכמובן שגם המראה, מה שמסביר מדוע הביקוש לניתוחים מהסוג הזה גבוה ונמצא במגמת עלייה משמעותית בשנים האחרונות.

 

מנתח פה ולסת הוא גם רופא שיניים מומחה שמטפל באופן פולשני בפציעות, מחלות ופגמים גנטיים ברקמות הרכות והקשות של הפה. הניתוחים והפרוצדורות נעשים בטשטוש, בהרדמה מקומית או אף בהרדמה כללית (הרדמה מלאה בחדר ניתוחים, תחת פיקוחו של רופא מרדים).

טיפולי פה ולסת – מידע כללי

טיפולי פה ולסת נדרשים, כאמור, בשורה ארוכה של מצבים. הם נחשבים למורכבים לביצוע בחלק גדול מהמקרים, ודורשים תקופת התאוששות שעשויה להיות ממושכת. לכן הנטייה כיום היא לבחון היטב את מאפייני המקרה, בשיטות שתוארו מעלה, ולראות האם אכן ניתוח הוא הפתרון המתבקש והיעיל ביותר.

 

יש מקרים בהם ננסה בשלב ראשון טיפולים הנחשבים לבסיסיים יותר, דוגמת מתן תרופות, בעוד שניתוחים יישמרו למצבים מורכבים או לכאלו בהם הטיפולים שניתנו כקו ראשון לא היו יעילים.

 

חשוב לציין שלא כל פעולה הקשורה לשיניים אכן משתייכת לתחום כירורגיית פה ולסת: דוגמאות בולטות הן יישור שיניים או התמודדות עם מחלות חניכיים. גם טיפולים בסיסיים יחסית, דוגמת סתימות או שתלים, לא נעשים ברמת הבסיס תחת המטריה הרחבה של כירורגיית פה ולסתות.

בפה ולסת מבצעים, בין היתר, את הפרוצדורות הבאות:

 • טיפול בחבלות שיניים
 • עקירת שיניים כירורגית
 • עקירת שיני בינה
 • כריתת גידולים שפירים וממאירים
 • כריתת ציסטות בחלל הפה או בלסתות
 • טיפול בנגעים חשודים בריריות חלל הפה
 • הסרת גידולים מבלוטות הרוק או כריתתן
 • השתלות עצם בחניכיים
 • הרמת סינוס
 • הרחבת לסת עליונה
 • ניתוחים לטיפול בחבלות ושברים בלסת או בעצמות הפנים
 • טיפול בשיניים כלואות
 • טיפול בכאבי פנים שמקורם חלל הפה או הלסתות

מנתח פה ולסת עובד, פעמים רבות, בצמוד ובשיתוף פעולה עם רופאים מתחומים קרובים, כמו רופא אף אוזן גרון ראש צוואר. ניתוחים בתחום עשויים לכלול (כתלות בבעיה שבה באים לטפל) שני מנתחים שעובדים בצוותא: כירורג פה ולסת ולצידו כירורג אא"ג – ראש צוואר.

 

הניתוחים השונים נעשים תחת הרדמה כללית, הרדמה מקומית או טשטוש, בהתאם לרמת המורכבות של הניתוח, למאפייני המטופל ולרצונות שלו. הרצליה מדיקל סנטר מספק את כל התנאים לביצוע הניתוח, לרבות הרדמה מלאה הנעשית בפיקוח מלא של רופא מרדים.

איך מאבחנים?

כדי לדעת האם יש צורך בניתוחים כירורגיים ולדייק את האבחנה של מצב המטופל, יש צורך בביצוע בדיקות מקיפות. קיימות בדיקות מגוונות לקבלת התמונה המלאה לגבי מצב המטופל ולתכנון הטיפול המיטבי עבורו, לרבות אמצעי דימות מתקדמים כגון אולטרסאונד, רנטגן או CT. לעיתים קרובות נבחר בשילוב בין כמה אמצעי בדיקה.

 

בחלק מהמקרים נדרש בירור נוסף לבחינת ההתאמה של הניתוח למטופל הספציפי ורמת הבטיחות עבורו, דוגמת בדיקות דם מקיפות.

 

בהרצליה מדיקל סנטר אנו מעמידים לרשותך כירורגים של פה ולסת מהשורה הראשונה, כדי שתוכל לקבל שירותי רפואה מעולים, באווירה נעימה ומחבקת. מנתחי הפה והלסת המשתייכים לנבחרת שלנו הם רופאים מנוסים ורבי מוניטין, שמקפידים לא רק על ביצוע פרוצדורות מדוייקות ועל בטיחות המטופל והבטחת שלומו ובריאותו, אלא גם על יחס סימפטי ובגובה העיניים.

 

ניתן לקבוע תור לאחד הרופאים המצטיינים שלנו, לקבל ממנו חוות דעת ראשונה או שנייה על ממצאים שנתגלו, לקבוע תור לניתוח וכמובן לקבל את כל קשת האבחון והטיפול הנדרשת.

כל הבדיקות והטיפולים מוצעים בלוח זמנים מהיר, ומבוצעים תחת קורת גג אחת, ללא צורך להיות מטורטר ממקום למקום.

איתכם לכל אורך הדרך

בית החולים הרצליה מדיקל סנטר מספק מעטפת רחבה של שירותים וטיפולים בתחומי הפה והלסת. בחירה בו יכולה להעניק לכם שקט נפשי ולקרב אתכם לעבר התוצאות המיטביות, מכמה סיבות:

 

 • זמינות גבוהה במיוחד, הן של פעולות האבחון והן של ההליך הטיפולי
 • צוות רופאים מהשורה הראשונה בתחום הפה והלסת בישראל, המקפיד על ביצוע הפרוצדורות בצורה המדויקת ביותר ותוך שמירה על בטיחות המטופלים
 • שימוש בציוד מתקדם ובשיטות חדישות, העומדות בחוד החנית בתחום בעולם
 • ליווי אישי ומקיף לכל אורך הדרך

 

מעתה לא צריך לחכות! ניתן להגיע לפגישת יעוץ אצל רופא מומחה תוך 24 שעות!
צרו קשר וניפגש בקרוב.


השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם