>
>
הסכם סינוף – הכשרת הדור הבא של הרופאים
הסכם סינוף – הכשרת הדור הבא של הרופאים

הסכם סינוף – הכשרת הדור הבא של הרופאים

לאחרונה נחתם הסכם סינוף בין בית החולים "הרצליה מדיקל סנטר" לביה"ס לרפואה ע"ש ד"ר מרים ושלדון אדלסון באוניברסיטת אריאל בשומרון, אשר מהווה הבעת אמון ביכולת ההוראה של המרכז הרפואי.

ההסכם אשר נחתם לאחר בחינה ממושכת של הרמה הקלינית והמקצועית של המנתחים והרופאים, יאפשר לסטודנטים לרפואה לבצע בבית החולים שלנו שדות קליניים, שעד כה לא היו זמינים להם ויגדיל את ההיצע בתחום.

משמעות הסינוף הינה פתיחת שדות קליניים חדשים, שעד היום לא היו זמינים עבורם.

שדה קליני הוא ביקור פעיל של הסטודנט בביה"ח, שבו הוא מתנסה בתחום הרפואי תוך צפייה בניתוחים, הסתכלות על טיפולים ונוכחות בשיחות עם חולים.

במהלך השדה הוא לא נוטל חלק פעיל בניתוח או בטיפול – אבל נדרש לבדוק חולים ולשנן את הנושא, לשאול שאלות ולקבל הסברים מפורטים והדרכה אישית.

כל שדה קליני מוקדש למקצוע רפואי אחד (כמו אורתופדיה או אורולוגיה) והוא אורך בין שבועות בודדים ועד חודשים כתלות במקצוע.

שדה קליני דורש תשומת לב והשקעה וכמובן "מנטור" צמוד (רופא בכיר, המקדיש את זמנו להוראה). עד כה, של העומס על המערכת הציבורית, לא תמיד יכלו הסטודנטים להשתתף בשדות הקליניים שחפצו בהם או שהם נאלצו להמתין להם זמן ממושך.

המנהל הרפואי של "הרצליה מדיקל סנטר", ד"ר אריק סיטון, הביע שביעות רצון רבה מההסכם ואמר "זוהי תעודת כבוד עבורנו והבעת אמון משמעותית ביכולות הקליניות שלנו ואנו שמחים עליה.

אנחנו גאים להיות בית החולים פרטי מוביל בישראל אשר מספק הכשרה קלינית לדור הבא של סטודנטים לרפואה ונרגשים לתרום לחינוך ולקידומם המקצועי".