>
>
המרכז לרפואת הלב

המרכז לרפואת הלב

הלב הוא איבר מרכזי וחיוני בגופנו, ועל חשיבותו העצומה אין צורך להכביר במילים.

כשהיית צעיר הלכת בעקבות הלב…

כשהתבגרת הפגנת נחישות ואומץ לב…

והיום, דווקא כשהלב שלך צריך אותך יותר מתמיד, אתה לא ממש שם אליו לב.

אז תגיד, מה אתה עושה בשביל הלב שלך ?

 

מחלות לב

מחלת לב מוגדרת כליקוי בלב, שבגללו הלב אינו עובד ביעילות הרצויה, והגוף אינו מקבל את כמויות החמצן והמזון הדרושות לו. מחלות הלב הנפוצות והידועות ביותר הן טרשת העורקים ובעקבותיה – התקף לב.

טרשת העורקים הכליליים

הצורה הנפוצה ביותר של מחלות לב, נקראת גם מחלת לב כלילית. כדי שהלב יוכל לבצע את תפקידו, הוא זקוק בעצמו לאספקה של חמצן וחומרי תזונה, המגיעים אליו בדם הזורם בעורקי הלב (העורקים הכליליים). גורמים שונים וביניהם עישון ועודף כולסטרול בדם, גורמים להיצרות העורקים הכליליים ולחסימה חלקית של זרימת הדם בהם. כתוצאה מכך, חלק משריר הלב אינו מקבל מספיק חמצן ומזון.

התקף לב

טרשת בעורק כלילי יכולה לגרום גם, באופן פתאומי, לחסימה מלאה של העורק על ידי קריש דם.

מצב זה נקרא: אוטם שריר הלב ("התקף לב"). במקרה של התקף לב, התאים באותו חלק משריר הלב אשר אינו מקבל דם, מתים בתוך דקות מספר ופעולת הלב נפגעת. מיקום או גודל ההתקף מושפע ממקום ההיצרות או החסימה של העורק(ים).

עם יד על הלב – האם אתה שומר על אורח חיים בריא ?

אז נכון, לא את כל הגורמים למחלות לב אפשר למנוע (כמו גיל, מין, סוכרת ותורשה) אבל את כל השאר, בהחלט ניתן.

כדי לדעת כיצד ניתן להפחית את הסיכון לחלות במחלת לב, חשוב להכיר את גורמי הסיכון אשר מזרזים את התפתחותה של המחלה.

עישון

גורם הסיכון המשמעותי ביותר להתקף לב בכל גיל. העישון גורם בבירור לזירוז קצב ההתפתחות של טרשת העורקים, לפגיעה באיברים השונים והוא מעלה את הסיכון ללקות בשבץ מוחי ובסרטן.

(כדאי לדעת: גם אחרי שנים של עישון, הגוף עדיין יכול לנקות את עצמו. הסיכון למחלת לב יורד בכ- 50% בתום שנה אחת לאחר הפסקת העישון, ולאחר 5-15 שנים הסיכון שווה לאדם שלא עישן מימיו)

כולסטרול

הכולסטרול הוא חומר שומני, אשר גופנו זקוק לו כדי לתפקד באופן סדיר. אולם, כמות גבוהה מידי של כולסטרול מסוג LDL ("הכולסטרול הרע") בגוף מהווה גורם סיכון להתפתחות טרשת עורקים: הכולסטרול שוקע בדופן העורקים, דבר העלול להוביל להיצרות העורקים ובהמשך אף לאוטם שריר הלב (התקף לב)

פעילות גופנית

פעילות גופנית קבועה מפתחת את שריר הלב, תורמת להפחתת לחץ הדם, מסייעת בהפחתת משקל ובשחרור ממתח, ואף מעלה את רמת ה- HDL ("הכולסטרול הטוב"), אשר עוזר למזער את השפעת

ה- LDL ("הכולסטרול הרע").

העדר פעילות גופנית מגביר את הסיכון למחלות לב, כולסטרול ולחץ דם.

פרטי התקשרות

מוקד הרצליה מדיקל סנטר
ט. 09-9592999 פ. 09-9592919
א' – ה' 8:00:19:00